bnda

Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu, w ramach umowy o współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu, oraz w zakresie działań szkolnego Centrum Kultury i Tradycji, uprzejmie informuje, że w dniu 08.09.2020 r. o godz. 1800, odbędzie się spotkanie autorskie „na żywo”, on-line, z Panią Katarzyną Bondą - najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Katarzyna Bonda – (ur. 26.08.1977 r. w Białymstoku) – najpopularniejsza polska pisarka bestsellerowych powieści kryminalnych, dziennikarka, scenarzystka, laureatka prestiżowych nagród pisarskich (m. in. Nagroda Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015; Bestsellery Empiku 2015). Jej debiutancka powieść to Sprawa Niny Frank. Nowym elementem, jaki wprowadziła do w polskiej powieści kryminalnej, jest postać detektywa – psychologa policyjnego Huberta Meyera. K. Bonda jest popularna także za granicą, m. in. wydawnictwo Hodder & Stoughton i Penguin Random House zakupiło prawa do utworów Autorki.
Oto niektóre z jej powieści: Tylko martwi nie kłamią; Dziewiąta runa; Florystka; seria: Cztery żywioły Saszy Załuskiej (tetralogia kryminalna); Trylogia Kryminalna ,,Wiara, Nadzieja, Miłość”; Polskie morderczynie; Zbrodnia niedoskonała; Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera; jak również Maszyna do pisania. Kurs kreatywnego pisania.