technik chłodnictwa i klimatyzacji

Podczas 5-letniej nauki nabywa wiedzę z zakresu chłodnictwa, termodynamiki,
elektroniki, elektryki, automatyki oraz zdobywa kwalifikacje do instalowania,
obsługi, regulacji, naprawy lub wymiany oraz modernizacji urządzeń chłodniczych,
klimatyzacyjnych oraz grzewczych (pomp ciepła) w budynkach przemysłowych i mieszkalnych.

Podczas 5-letniej nauki nabywa wiedzę z zakresu chłodnictwa, termodynamiki, elektroniki, elektryki, automatyki oraz zdobywa kwalifikacje do instalowania, obsługi, regulacji, naprawy lub wymiany oraz modernizacji urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz grzewczych (pomp ciepła) w budynkach przemysłowych i mieszkalnych.

Dzisiaj trudno wymienić dziedzinę, w której nie stosuje się regulowania temperatury maszyn, pomieszczeń lub produktów. Dlatego też branża CHŁODNICZA I KLIMATYZACYJNA nieustannie się rozwija, szuka nowych rozwiązań i zastosowań, a jej eksperci wdrażają wciąż nowe pomysły i patenty technologiczne np. aplikacje mobilne do zdalnego sterowania urządzeniami lub dotykowe panele sterujące. Pomysły w tej branży wydają się nie mieć końca, wynika to z wielu czynników: od potrzeb klientów począwszy, na zmianach klimatycznych kończąc. W związku z tym zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów ciągle rośnie.

Profil absolwenta i perspektywy.
TECHNIK CHŁODNICTWA I KLIMATYZACJI podczas 5-letniej nauki nabywa wiedzę z zakresu chłodnictwa, termodynamiki, elektroniki, elektryki, automatyki oraz zdobywa kwalifikacje do instalowania, obsługi, regulacji, naprawy lub wymiany oraz modernizacji urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz grzewczych (pomp ciepła) w budynkach przemysłowych i mieszkalnych.

MOŻE PRACOWAĆ JAKO:

  • samodzielny specjalista lub członek większego zespołu,
  • monter zakładowy składający i kompletujący urządzenia,
  • instalator pracujący u klienta
  • serwisant urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

TO PRACA RÓŻNORODNA pod względem:

  • środowiska pracy (praca w terenie, biurze, warsztacie monterskim,
  • w hurtowni, sklepie, fabryce produkującej urządzenia klimatyzacyjne oraz chłodnicze),
  • specjalizacji w różnych obszarach branży (urządzenia AGD, urządzenia chłodzące w sklepach, urządzenia i instalacje komór chłodniczych, klimatyzacja samochodowa, wentylacja i klimatyzacja pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i przemysłowych), obszarów gospodarki (usługi, produkcja, handel, transport).