Językowy Maraton FilmowyW dniu 25.11.2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się Językowy Maraton Filmowy, za organizację którego odpowiedzialna była Komisja Języków Obcych.
Wydarzeniu temu towarzyszyły fantastyczne atrakcje przygotowane dla uczniów, konkursy, gry planszowe, karaoke, a ponadto pozytywnych emocji dodawało wspólne kibicowanie podczas meczu Anglia - USA.

Zdjęcia w naszej GALERII.

logo zs1

Listopad 2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu był czasem zadumy i refleksji nad przemijaniem, realizacji edukacyjnych wyzwań, jak również radosnych, patriotycznych uniesień, związanych z celebrowaniem Obchodów Narodowego Święta Niepodległości, połączonych ze ślubowaniem klas pierwszych oraz finałem realizowanego wspólnie ze szkołą polonijną w Budapeszcie projektu „Zwyczajni-Niezwyczajni”.

Kolejne projekty czytelniczeUczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu realizują swoje pasje czytelnicze. Do tej pory wykonali już wiele projektów czytelniczych w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu - Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na zakup nowości wydawniczych. Młodzież popularnego „Staszica” „wciela w życie” słowa Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Zaprezentujmy zatem kolejne projekty, które zostały zrealizowane przez uczniów Szkoły.

Zdjęci w GALERII.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Rozstrzygnięcie Konkursu Kostiumowego

Czas spędzony w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu umilają zabawy, konkursy i inne przyjemności organizowane dla uczniów. W dniu 23 listopada 2022 r. Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka wręczyła nagrody i dyplomy laureatom szkolnego, bibliotecznego Konkursu Kostiumowego „Zgadnij, z jakiej jestem książki?”.
Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu - Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

HYDROSOLARW piątek 18.11.2022 r. uczniowie z klasy IV Fp – przyszli specjaliści od POMP CIEPŁA i KLIMATYZACJI odbyli wizytę zawodoznawczą w firmie HYDROSOLAR, połączoną ze szkoleniem z zakresu instalacji pomp ciepła. Wycieczkę zorganizował dr Kazimierz Wojtas.

Zdjęcia w GALERII.

Szlachetna paczka

Szkolny Klub Wolontariatu, pod opieką Pań: Sylwii Zawady, Bogusławy Sypień oraz Magdaleny Mrożek zwraca się do Społeczności ZS Nr 1 w Olkuszu, z prośbą o włączenie się do akcji „Szlachetna paczka”.
Żywność trwałą, środki czystości, odzież oraz obuwie uprzejmie prosimy zanosić do pokoju szkolnego pedagoga. Zgromadzone artykuły klasy mogą przynosić do piątku tj. 02.12.2022 r. Szczegółowe informacje można uzyskać od wychowawców klas.
Kochani! Liczymy na Wasze wsparcie i z góry dziękujemy za zaangażowanie.
Warto pomagać!

Olimpiada Języka AngielskiegoW dniu 04.11.2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się etap szkolny 47 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, nad którą patronat sprawuje Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.
To coroczne wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół średnich, którzy już na etapie szkolnym muszą wykazać się zaawansowanym zakresem umiejętności językowych, ponieważ test stanowiący arkusz egzaminacyjny składa się z 60 zadań, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo.

Zdjęcia w GALERII.

Jabłko zamiast papierosaZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu dba o profilaktykę prozdrowotną. Promuje zdrowy styl życia i modę na niepalenie.
W dniu 17 listopada 2022 r. w popularnym „Staszicu”, odbył się 11 event dla zdrowia „Jabłko zamiast papierosa! Rzuć palenie razem z nami, nie przebywaj z palaczami”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu i Inspekcję Sanitarną w Olkuszu.

Zdjęcia w GALERII.

Warsztaty CaritasW dniu 15 listopada przedstawiciele wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 z kl. 2a - Agnieszka Majda, Julia Dybek, Kinga Piwowarska, Mateusz Kordaszewski i Roksana Żaba pod opieką Małgorzaty Szostak, wzięli udział w Warsztatach Medialnych zorganizowanych przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Ks. Dyrektor Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej Przemysław Lech oraz p. Magdalena Sierka prowadzili wykład na temat social mediów ukazując, jak funkcjonować i właściwie zaistnieć w mediach społecznościowych poprzez kreowanie i odbieranie treści.

Zdjęcia w GALERII.

logo zs1

W najbliższy czwartek  17.11.2022 r. w Naszej Szkole odbędą się zebrania z Rodzicami i Dzien Otwarty.

16.00-16.30 - spotkania z Wychowawcami w wyznaczonych salach zgodnie z wykazem
16.30-17.30 - Dzień Otwarty - II piętro budynek A

Wykaz sal na zebrania z rodzicami

 

Przyjazd WęgrówWizyta Ogólnokrajowej Szkoły Polskiej na Węgrzech. Przyjazd Węgrów zakończył wspólny projekt ”Zwyczajni - Niezwyczajni”, który podkreślał solidarność obu narodów w trudnych czasach nieodległej przeszłości.
Celem projektu jest oddanie hołdu pamięci Węgrom i Polakom niosącym bezinteresowną pomoc w chwilach potrzeby i w czasach opresji.

Zdjęcia w GALERII.