Pielgrzymka Maturzystów 202407.03.2024 r. przedstawiciele klas maturalnych pod opieką Pani Małgorzaty Szostak i Pani Sylwii Molik udali się na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasna Górę, w której uczestniczyło 500 uczniów z 15 szkół ponadpodstawowych diecezji sosnowieckiej. Był to czas pełen modlitwy i refleksji. Uczniowie uczestniczyli w drodze krzyżowej, sakramencie pokuty, konferencji oraz Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. abp Adriana Galbasa.

Dowiedzieli się, że słowo matura pochodzi z języka łacińskiego i znaczy - dojrzałość. Całe nasze życie jest egzaminem i musimy go dobrze zdać, umiejąc uczyć się na błędach. Podczas konferencji ks. Paweł Cicirko zapewnił, że krzyż nie jest oznaką przegranej, ale zwycięstwa, w którym każdy może mieć swój udział. Wizyta na Jasnej Górze była okazją do zakupienia pamiątek oraz zamówienia Mszy Świętych. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy tegorocznym maturzystom!