Spotkanie 25 lat po MaturzeW Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu Absolwenci cyklicznie spotykają się ze swoimi Wychowawcami.
Jubileusz 125-lecia tej wyjątkowej Szkoły, stanowi szczególną okazję do tych niezwykłych spotkań. Świadczą one także o więzi, które łączą Absolwentów ze swoimi dawnymi Wychowawcami i Nauczycielami.

Zdjęcia w GALERII

W jesienne, aczkolwiek piękne, sobotnie popołudnie, Absolwenci byłej klasy VB Technikum Mechanicznego o specjalności Naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych (rok szkolny 1998/1999), spotkali się ze swoją dawną Wychowawczynią Panią Marią Mitrus. Na spotkaniu była obecna również pani Agata Ostrowska. Ówczesna klasa VB liczyła 31 uczniów (wszyscy chłopcy). Do Szkoły przybyło 13 osób, 18 było nieobecnych.
Pani Maria Mitrus serdecznie przywitała się ze swoimi wychowankami, po czym zgromadzeni udali się na zwiedzanie Szkoły, w tym m. in. nowej Sali gimnastycznej wraz z przestronnym łącznikiem, innych sal służących do nauki wychowania fizycznego, jak m. in. siłowni, sali do gimnastyki korekcyjnej, do rehabilitacji i tenisa stołowego, jak również zaplecza sanitarno-szatniowego i strzelnicy wirtualnej.
Z prawdziwą przyjemnością zagrali także w bilard.
Z dużym wzruszeniem Goście odwiedzili swoją dawną salę lekcyjną – obecnie jest to sala A 17.
Tutaj, z dawnego dziennika lekcyjnego, nastąpiło sprawdzenie listy obecności i zostały podane wybrane dane dotyczące statystyki klasowej, po czym miały miejsce wspomnienia dotyczące nauczycieli i życia klasy. Warto wymienić przedmioty nauczane w klasie VB 1998/1999: język polski, język niemiecki, matematyka, fizyka, wychowanie fizyczne, maszynoznawstwo, technologia napraw i obsługi pojazdów samochodowych, podwozia i nadwozia pojazdów samochodowych, pracownia techniczna, elektrotechnika ogólna i samochodowa, automatyka przemysłowa, ekonomika przedsiębiorstw transportowych, religia. Frekwencja na lekcjach była wysoka.
Uczestnicy wspominali m. in. czterodniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Korbielowa i okolic, na którą się udali w maturalnej klasie.
Kolejna część spotkania miała miejsce na uroczystej kolacji w restauracji, gdzie były kontynuowane wspomnienia i rozmowy.
Absolwenci zostali serdecznie zaproszeni na uroczystości, które odbędą się w Jubileuszowym roku obchodów 125-lecia Szkoły, a będą to m. in. wydarzenia:
8 listopada 2024 – Ślubowanie klas pierwszych na olkuskim Kopcu Kościuszki;
11 listopada 2024 – Powiatowe Obchody Święta Niepodległości;
4 stycznia 2025 – Bal Absolwentów;
1 marca 2025 – Jubileuszowy Mecz Pokoleń;
8 kwietnia 2025 – Główne Obchody Jubileuszu 125-lecia ZS Nr 1 w Olkuszu.

Wszystkie informację o Jubileuszowych uroczystościach są zamieszczone na stronie internetowej Szkoły: Jubileusz 125-lecia