DEN 2024Dzień Edukacji Narodowej to kolejne ważne święto w kalendarium naszej szkoły. Odbyło się ono w atmosferze 125-lecia. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili - starosta powiatu olkuskiego Pan Bogumił Sobczyk, wicestarosta Pan Rafał Czeladzki, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Pani Joanna Szatan-Kenderow, jak również Państwo Ewelina i Tomasz Tokaj – reprezentujący głównego sponsora uroczystości firmę Malbox Sp z.o.o. -The Stamping Company. Gośćmi honorowymi byli emerytowani pracownicy.

Zdjęcia w GALERII

Po wzruszającym przemówieniu Pani Dyrektor przenieśliśmy się w czasie do wydarzeń z lat – 1924, 1956, 1974. Stare fotografie nagle ożyły i uczestnicy uroczystości mogli popatrzeć na szkolną lekcję, wyjście na bal czy magiczne drzewo z wizerunkami twarzy dyrektorów. Osoby znajdujące się na zdjęciach zostały wprawione w ruch za pomocą nowoczesnej technologii. Uczniowie przenieśli nas w inny czas wychodząc w strojach retro, przechadzając się po scenie w długich sukniach, wytwornych kapeluszach. Kolejnym punktem zaburzenia czasoprzestrzeni był walc, który uczniowie odtańczyli inspirując się starą fotografią balu w „Mechaniku”.
Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody od Pana starosty powiatu olkuskiego, jak i od Pani dyrektor ZS Nr 1, którzy uhonorowali nauczycieli i pracowników za ich zaangażowanie, pasję i osiągnięcia dydaktyczne, za ich pracę na rzecz szkoły i nieustanną dobroć oraz otwartość, jak i okazywane uczniom wsparcie. Przyznano także tradycyjne statuetki - Laury Sowy dla nauczyciela, ucznia oraz dla pracodawcy – firmy Malbox Sp.z.o.o. -The Stamping Company.
Napis „nauczyciele są światłem przeszłości i nadzieją przyszłości” podkreślił nastrojową atmosferę i w myśl tych słów wszyscy poczuli się wyjątkowo, ponieważ każdy człowiek – uczeń, pracownik, dyrektor jest ważny w naszej szkole i ma swój udział w tworzeniu jej historii.