Wrzesień w bibliotece

Biblioteka Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu organizuje okolicznościowe wydarzenia czytelnicze, w których chętnie biorą udział uczniowie Szkoły. Z okazji URODZIN CARLOSA RUIZA ZAFÓNA (1964 – 2020), przypadającej 25 września, Kacper Baran, Krzysztof Domagała, Piotr Dudziński, Szymon Kućmierz, Jakub Wypasek – wszyscy z klasy 3E, zaprezentowali twórczość tego znakomitego pisarza hiszpańskiego.

Jego powieści np. „Książę mgły”, „Cień wiatru”, „Gra anioła”, „Więzień nieba”, są barwne, zagadkowe, z nutką nostalgii, romantyzmu, z elementami przygody, tajemniczości i fantastyki, pełne fantastycznych cytatów (np. „Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta” – „Cień wiatru”). Uczniowie w sposób interesujący wprowadzili odbiorców w świat treści książek tego „najsławniejszego hiszpańskiego pisarza po Cervantesie”, tak, aby zainspirować do ich przeczytania.
Z kolei w dniu 16 września 2024 r. uczniowie klasy 2C: Dominik Krawczyk, Amelia Kuś, Justyna Pawłowska, Jakub Roś, Paweł Roś, Michał Słota, przedstawili wystawkę HISTORIA KSIĄŻKI I MATERIAŁÓW PISARSKICH. Wygłosili tematyczny referat, pisali na maszynie do pisania o napędzie ręcznym z lat 90-tych. Ukazali także wybrane egzemplarze gazetki szkolnej, wyróżnianej na szczeblu międzyszkolnym, „Głos Mechanika”, z lat 1996 – 2001, prowadzonej ówcześnie przez panią Iwonę Rams a pisanej przez ówczesnych uczniów właśnie na tejże maszynie do pisania.
Z okazji DNIA SPADAJĄCEGO LIŚCIA przypadającego na dzień 23 września, uczniowie klasy 4D: Mateusz Burzyński, Patryk Kaliciak, Kur Angelika, Jakub Tyliba, przygotowali okolicznościową wystawkę, na której zaprezentowali książki z biblioteki szkolnej o ciepłej, jesiennej tematyce. W celu większej zachęty do przeczytania tychże fascynujących książek, ubogacili wystawkę drzewkiem jesiennym, jesiennymi kolorowymi liśćmi, kasztanami i pięknymi koralami wykonanymi z głogu.
W dniu 27.09.2024 – reprezentanci klasy 4D: Mateusz Burzyński, Rafał Czyż, Jakub Górka, Patryk Kaliciak, Kacper Piętka, Jakub Tyliba, zorganizowali wydarzenie czytelnicze CZYTAMY Z SERCEM, przypadające na 29 września. Uczniowie pragnęli uwrażliwić czytelników, że czytanie „z sercem”, jest terapeutyczne dla naszego serca.

Wrześniowe wydarzenia czytelnicze zostały zorganizowane w bibliotece ZS Nr 1 w Olkuszu pod kierunkiem pani Iwony Rams.

Wrzesień w bibliotece 1  Wrzesień w bibliotece 2
 Wrzesień w bibliotece 3  Wrzesień w bibliotece 4