Grudniowe wydarzenia czytelnicze

Biblioteka ZS Nr 1 w Olkuszu organizuje comiesięczne wydarzenia czytelnicze. W dniu 4 grudnia 2023 r. w bibliotece szkolnej Nadia Chwistecka, Kinga Dobrowolska i Oliwia Krawiec z klasy 1A oraz Jam Kobi z klasy 2B, z okazji przypadającego na dzień 6 grudnia DNIA ANIOŁA, zaprezentowali wystawkę książek, ukazujących dobre anioły oraz bohaterów książkowych, którzy czynili dobro. Oczywiście pośród tychże książek nie zabrakło postaci aniołów własnoręcznie wykonanych przez uczniów Szkoły.

Natomiast w dniu 5 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 1A: Tomasz Iwanicki, Sebastian Kozak, Oskar Lisiewski i Kajetan Omyła i uczcili 225. ROCZNICĘ URODZIN ADAMA MICKEWICZA (przypadającą 24 grudnia) – wieszcza narodowego, jednego z największych polskich poetów epoki romantyzmu, które przypadają w Wigilię Bożego Narodzenia, tj. 24 grudnia. Z kolei w dniu 7 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 3C: Filip Klimczak, Dawid Mazur, Izabela Skóra, Róża Widyna, Dominik Zalewski, promowali twórczość JULIANA TUWIMA (1894-1953) z okazji 70 rocznicy śmierci poety (przypadającej 27 grudnia). Julian Tuwim był jednym z najwybitniejszych polskich poetów dwudziestolecia międzywojennego, tłumaczem, współzałożycielem kabaretu „Pod Picadorem” i grupy poetyckiej „Skamander”, autorem tekstów piosenek. Zostały także wygłoszone okolicznościowe pogadanki. Wydarzenia zostały zorganizowane oraz anioły zostały wykonane pod kierunkiem pani Iwony Rams.

Grudniowe wydarzenia czytelnicze 1  Grudniowe wydarzenia czytelnicze 2