Z wizytą w Sewilii

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w bezpłatnym wyjeździe do Sewilli w dniach 15.11.2023 – 25.11.2023 w ramach realizowanego projektu „Euronauka1” programu ERASMUS+ Edukacja Szkolna finansowanego przez Unię Europejską. Nasz Team stanowiło 16 uczniów i dwóch opiekunów. Wyjazd obfitował w wiele różnorakich atrakcji. Dla większości uczestników była to pierwsza w życiu podróż samolotem.

Na miejscu w Sewilli w trakcie 10. dniowego pobytu uczniowie odkrywali uroki pięknej stolicy Andaluzji. Głównym celem wyjazdu były wizyty w partnerskiej szkole Szkole Sagrada Familia de Urgel. Wspólnie z uczniami hiszpańskimi realizowaliśmy projekty. Na przykład wzięliśmy udział w spotkaniu z organizacją OKPLANET i debatowaliśmy o ekologii, a później zbieraliśmy śmieci znad brzegu rzeki Guadalquivir. Podczas wyjazdu mieliśmy liczne okazje, żeby w sytuacjach życiowych wykazać się znajomością języka angielskiego. Wieczór z pokazem tańca flamenco czy zabytki i plaże Kadyksu pozostaną długo w naszej pamięci.