Klasa 2A na Euroweeku

Euroweek jest specjalnym projektem edukacyjnym dla młodych ludzi z różnych krajów Europy. Inicjatywa ta ma swoje korzenie w Polsce, rozpoczęła się w 1994 roku i od tego czasu zyskała popularność i rozprzestrzeniła się na wiele innych krajów. Głównym celem Euroweeka jest promowanie idei jedności europejskiej i integracji poprzez edukację. Podczas tygodniowego programu studenci i uczniowie z różnych krajów mają okazję spotkać się, wymieniać doświadczeniami, poznawać kulturę. Klasa 2A uczestniczyła w tym wydarzeniu od 4 do 8 grudnia 2023 roku w Dusznikach Zdrój. Duszniki Zdrój położone w malowniczych Sudetach, stanowią idealne miejsce do organizacji Euroweeku.

Uczestnicy mieli okazję cieszyć się nie tylko intensywnym programem edukacyjnym, ale także urokami przyrody i architektury tego uzdrowiska. Uczniowie klasy 2A zostali przeszkoleni z przewodzenia w grupie, pracy i motywacji w grupie, prowadzenia negocjacji i autoprezentacji. Zajęcia odbywały się oczywiście w języku angielskim, dzięki czemu każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności i systematycznie przełamywać bariery językowe, a uczestnicy uczyli się przede wszystkim otwartości na odmienność i różnorodność. Była to bardzo niezwykła podróż, podczas której mieliśmy okazję zintegrować się z klasą ale także nawiązać nowe znajomości.

Klasa 2A na Euroweeku 1  Klasa 2A na Euroweeku 1
 Klasa 2A na Euroweeku 2  Klasa 2A na Euroweeku 2