Językowy Maraton FilmowyW dniu 24.11.2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 odbyło się dawno wyczekiwane wydarzenie, jakim był JĘZYKOWY MARATON FILMOWY. Ta wyjątkowa impreza, zorganizowana z inicjatywy Komisji Języków Obcych, angażująca młodzież szkolną była również połączona z wykładami w języku angielskim w ramach Nocy Anglistów.

Podczas Językowego Maratonu Filmowego uczniowie mieli możliwość świetnie się bawić różnorodnymi grami językowymi w formie domina, puzzli, kostek, klocków oraz gier memory. Na uczestników czekała cała moc atrakcji, w tym językowe karaoke z różnorodnymi dobrze znanymi młodzieży hitami, konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii za który wygrana grupa otrzymała językowe nagrody, a wraz z wieczorową porą na Językowym Maratonie Filmowym zagościła wyczekiwana przez wszystkich uczestników pizza i słodycze. Po pysznym poczęstunku uczestnicy wzięli udział w wykładzie online “Language as a social tool. Język jako narzędzie społeczne” organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach Nocy Anglistów - ogólnopolskiego wydarzenia, będącego wieczorem pełnym wykładów, warsztatów i prezentacji przygotowanych przez anglistki i anglistów z całej Polski.
Ostatnim elementem czekającym na uczestników, było wspólne oglądanie filmu “Mamma Mia” w angielskiej wersji językowej.
Doskonała zabawa, utrwalenie zakresu leksykalno - gramatycznego w formie gry oraz wspólne śpiewanie w formie karaoke sprawiło, że uczniowie klas pierwszych mogli spędzić fantastyczny dzień razem na wspólnej zabawie. Nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie Językowego Maratonu Filmowego była mgr Agnieszka Kopeć - Bogucka,
a dzięki pomocy uczniów klas drugich, wydarzenie to stało się prawdziwym wieczorem integrującym młodzież szkolną oraz budzącym pasję do nauki języka angielskiego.