Schneider Electric 1

W dniu 3 listopada 2023 roku uczniowie klasy pierwszej o profilu logistycznym uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej wraz z opiekunami Panią Wiolettą Łaganowską i Panem Jackiem Barańskim w firmie Schneider Electric w Bukownie. W ramach zajęć edukacyjnych młodzież wzięła udział w szkoleniu na temat: "Mapa przepływów logistycznych dla fabryki w Bukownie".

Pracownicy firmy Schneider przekazali naszym uczniom najważniejsze informacje związane z transportem krajowym i zagranicznym, systemami zaopatrywania (system JiT) oraz zarządzania przepływami materiałów, surowców i półfabrykatów używanych w procesie produkcyjnym w przedsiębiorstwie.
Po zapoznaniu się z informacjami na temat funkcjonowania zakładu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zobaczyć park produkcyjny wykorzystujący najnowocześniejsze metody zarządzania produkcją i jakością, infrastrukturę magazynową -magazyn wysokiego składowania, wyposażenie techniczne wraz z najnowocześniejszymi środkami transportu wewnętrznego między innymi robotem mobilnym MIR500, który transportuje wyroby gotowe pomiędzy linią produkcyjną, a magazynem.
Miłą niespodzianką na koniec zwiedzania zakładu był poczęstunek przygotowany dla naszych uczniów przez firmę Schneider Electric w Bukownie.

 Schneider Electric 2  Schneider Electric 3