Konkurs bibliotecznyZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu dba o wszechstronny rozwój uczniów, aby się w pełni realizowali. Każdej dziedzinie poświęca oddzielną, wnikliwą uwagę. Pielęgnuje talenty i celebruje sukcesy uczniów. Jedną z form aktywności edukacyjnej w Szkole jest promocja czytelnictwa.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

W dniu 25.10. 2022 w Sali audytoryjnej CKU ZS Nr 1 w Olkuszu, Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka dokonała uroczystego wręczenia dyplomów i nagród laureatom Bibliotecznego Konkursu Promującego Czytelnictwo, zorganizowanego w ramach realizacji przez Technikum Nr 1 w Olkuszu - Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na zakup nowości wydawniczych.

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu złożyła laureatom najserdeczne gratulacje, pochwaliła ich czytelniczą pasję i przyczynienie się do propagowania pięknej i szlachetnej idei czytelnictwa.

Laureatami zostali:
I miejsce – Michał Koźlicki 4 Bp;
II miejsce ex aequo – Szczepan Knapik 4Bp, Marcel Mazur 1 d;
III miejsce ex aequo – Kacper Szwej 4 Bp, Martyna Ciepał 1 d.

Biblioteczny Konkurs Promujący Czytelnictwo odbył się online w dniu 30.09.2022 r.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa oraz pogłębienie wiedzy o nowościach wydawniczych zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie okolicznościowego testu i napisanie tekstu promującego wybraną książkę.

Biblioteczny Konkurs Promujący Czytelnictwo oraz uroczystość rozdania dyplomów i nagród zorganizowała Pani Iwona Rams. Podczas konkursu technicznego wsparcia udzielił Pan Tomasz Morawiec.