Zwiedzanie NiemiecW dniach 03.10 - 06.10.2022 r. grupa 14 uczniów z ZS Nr 1 w Olkuszu pod opieka p. Sylwii Zawady wzięła udział w wyjeździe do Niemiec. W Berlinie uczniowie zobaczyli zabytki i słynne zakamarki tego niezwykłego miasta m.in. Bramę Brandenburską, Reichstag, Muzeum ze wspaniałym ołtarzem Zeusa z Pergamonu a także Checkpoint Charlie- symboliczny punkt kontroli granicznej z okresu zimnej wojny.

W Poczdamie młodzież zwiedzała stare centrum miasta(ratusz, katedrę) oraz wspaniałą letnią rezydencję królewską Sanssouci (kompleks pałacowo-ogrodowy)
Urokliwe okazało się również Drezno. Miasto obfituje w zabytki, których większość została odbudowana po ogromnych zniszczeniach wynikających z bombardowań miasta
w trakcie II wojny światowej. Spośród zabytków wymienić należy: Kościół Marii Panny (Frauenkirche), Rezydencję Wettynów (Residenzschloss), Albertinum, Katedrę Świętej Trójcy (Kathedrale Hofkirche), Tarasy Brühla (Brühlsche Terrasse), Zwinger czy Kościół Świętego Krzyża (Kreuzkirche).
W Pilnitz uczniowie podziwiali przepiękne ogrody otaczające pałac - letnią rezydencję hrabiny Cosel.
Natomiast w krainie Gór Połabskich zwanej Szwajcarią Saksońską, zwiedzali twierdzę Königstein- warownię wybudowana na wysokiej, piaskowej skale oraz spacerowali po moście Bastei wśród niesamowitych, piaskowcowych form skalnych,
Przejazd na Tropikalną Wyspę okazał się strzałem w dziesiątkę. Relaks na basenach , spacery po dżungli, plażowanie, ,rwąca rzeka, wodospady sprawiły uczniom wiele radości.