Dzień Dobrych Uczynków

Uczniowie ZSNr1 w Olkuszu, a szczególnie grupa wolontariuszy , przez cały rok, poświęcając swój wolny czas, stara się nieść pomoc osobom samotnym i potrzebującym, uczestnicząc w różnych akcjach pomocowych, zbiórkach żywności, ale także pomagając w codziennych czynnościach czy wspierając dobrym słowem.
Również z okazji Dnia Dobrych Uczynków grupa wolontariuszy z ZS Nr 1 w Olkuszu podjęła inicjatywę uporządkowania grobów zmarłych nauczycieli i pracowników ZS Nr 1 w Olkuszu. Uczniowie wykonali prace porządkowe na grobach i palili świece. Akcja ta była szczególnie ważna w przypadku grobów opuszczonych, zaniedbanych , których już nikt nie odwiedza.

Uczniowie pamiętają o tych zmarłych, którzy swoje życie poświęcili edukacji i wychowaniu wielu pokoleń młodzieży „Mechanika”, dlatego śmiało możemy nazwać ich „Strażnikami Pamięci”.
Dzień Dobrych Uczynków 1W ramach podsumowania akcji „Dnia dobrych uczynków” oraz Międzynarodowego Dnia Pokoju 21.09.2022r. na olkuskim rynku grupa wolontariuszy z ZSNr1 w Olkuszu pod opieką pani Sylwii Zawady zorganizowała akcję pt. „Pokoloruj mój świat” , skierowaną do młodzieży z Ukrainy , która uczy się w naszej szkole. Akcja była wyrazem solidarności
z walczącym o wolność narodem ukraińskim, miała na celu pomóc dzieciom z Ukrainy
w integracji z młodzieżą naszej szkoły.
Poprzez wspólne projekty z młodzieżą z Ukrainy, chcemy, aby pomimo tragedii wojny dostrzegli dobro innych i piękne strony życia. A ich życie i dorastanie w cieniu wojny chociaż na chwilę przybrało kolory tęczy...

Dzień Dobrych Uczynków 2  Dzień Dobrych Uczynków 4
 Dzień Dobrych Uczynków 3  Dzień Dobrych Uczynków 1