Europa to dla nas za mało

Europa to dla nas za mało! - Projekt WORLDCHAT.LIVE EDUCATION
Czym różni się życie nastolatków w Kanadzie od codzienności uczniów Zespołu Szkół Nr 1? Na przykład tym, że mieszkańcy za oceanem na co dzień posługują się językiem francuskim, ale za to tak jak Polacy, jako drugiego języka uczą się angielskiego.

A dzięki platformie www.worldchat.live w ramach projektu WORLDCHAT.LIVE EDUCATION, który ruszył w tym tygodniu w naszej szkole, uczestnicy będą mogli sami zadać nurtujące ich pytania: Jak wygląda kanadyjski system edukacji? Jak obchodzone są tam święta? Jak młodzież spędza czas wolny? Nie ma lepszego sposobu na poprawienia umiejętności komunikacyjnych i płynności wymowy, jak po prostu rozmowa! Na przykład z uczniami szkoły Cégep de la Gaspésie et des îles w miejscowości Gaspé w prowincji Quebec. Projekt potrwa do początku maja, a w tym czasie każdy uczestnik odbędzie co najmniej pięć spotkań po minimum 30 minut. Uczniowie spotykają się parami, połączeni przez nauczycieli. Koordynatorem ze strony ZS1 jest Pani Paulina Kula.
Dzięki temu projektowi dołączyliśmy do ogromnej społeczności. Kanadyjska firma z siedzibą w Gaspé (Quebec) jest z dumą reprezentowana w szkołach i krajach na całym świecie. No prawie, bo z wyjątkiem Antarktyki.