XIV Targi Wolontariatu

Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu jest liderem wolontariatu w powiecie olkuskim. Od wielu lat, prężnie działa w Szkole Koło Wolontariuszy, które z pasją, zaangażowaniem, bezinteresownie, aktywnie i intensywnie uczestniczy w różnorodnych przedsięwzięciach na rzecz potrzebujących pomocy.

W dniu 1 grudnia 2021 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, w ramach projektu „Potrzebujesz mnie – Więc jestem” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, odbyły się XIV Targi Wolontariatu, których Organizatorem było Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” przy współudziale Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu.
Tegoroczną Galę Wolontariatu zorganizował Zespół Szkół Nr 1 im. w Olkuszu z Panią Dyrektor Aldoną Nowicką na czele, z pomocą Szkolnego Koła Wolontariatu, którego opiekunkami są Panie: Sylwia Zawada i Bogumiła Sypień.
Targi Wolontariatu uświetnił występ Zespołu „Mechand Band” z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu wraz z występującą tam gościnnie Panią Justyną Haberką.
Warto dodać, iż Pierwsze Targi Wolontariatu w powiecie olkuskim zostały zorganizowane w dniu 14.11.2008 r. z przez ZS Nr 1 w Olkuszu.
Tegoroczną Galę Targów Wolontariatu zaszczycili swoją obecnością m. in.: Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk, Wicestarosta – Pani Paulina Polak, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Łukasz Rychlewski, Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka, Prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” Pani Anna Dela.
Podczas Gali uhonorowano zwycięzców w czterech kategoriach: najlepszy wolontariusz uczeń szkoły podstawowej, najlepszy wolontariusz w swojej organizacji, najlepszy wolontariusz uczeń szkoły średniej oraz najlepszy wolontariusz pedagog – propagator idei wolontariatu, jak również rozstrzygnięto konkurs „Wolontariusz Roku 2021”.
Działalność Kół Wolontariatu została ukazana w formie filmów zaprezentowanych podczas Gali.
Targi Wolontariatu były niezwykłym wydarzeniem, które z pewnością przyniesie kolejne „owoce” dobra, ciepła, życzliwości, serdeczności i pomocy potrzebującym.