Targi Kielce

Organizowanie atrakcyjnych wycieczek zawodowych to jedna z wielu przedsięwzięć Zespołu Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Olkuszu.
W dniu 21 października 2021 r., po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, uczniowie ze „Staszica” odwiedzili TARGI KIELCE. Wyjazd został zorganizowany przez Panów: Sławomira Haberkę, Jacka Barańskiego oraz Marcina Siejkę.
Celem wycieczki było zaznajomienie uczniów z postępem technologicznym w obróbce metali, budowie maszyn oraz metrologii.

W tegorocznym wyjeździe udział wzięły klasy: 4b, 3a, 3bp,2ap oraz 3bs.
Uczniowie odwiedzili stoiska wystawiennicze wielu znanych producentów branży mechaniczno – obróbkowej. Uczestniczyli także w pokazach pracy maszyn i narzędzi, jak również zasięgnęli informacji dotyczących budowy i zastosowania oraz możliwości prezentowanego sprzętu.
Wycieczka przyczyniła się do pogłębienia wiedzy technicznej uczniów i była bardzo udana.