Szkolna Izba Pamięci

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu im. Stanisława Staszica znajduje się szkolna Izba Pamięci, którą opiekuje się Pani Lucyna Tomsia. Uczniowie wszystkich klas pierwszych co roku odwiedzają Izbę Pamięci oraz wysłuchują okolicznościowych pogadanek.
Spotkania w Izbie Pamięci mają na celu: popularyzację historii „Staszica”, integrację, zacieśnianie więzi ze Szkołą, budowanie etosu ucznia ZS Nr 1 w Olkuszu.

W dniu 25.10.2021 r. w szkolnej Izbie Pamięci uczniowie klasy 1A pod opieką Pani Lucyny Tomsi zwiedzili szkolną Izbę Pamięci oraz obejrzeli i wysłuchali prezentacji pt. „Historia ZS Nr 1 w Olkuszu <w pigułce>”, przygotowanej i przeprowadzonej przez Panią Iwonę Rams.
Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się o znaczących faktach dotyczących dziejów Szkoły, jej wkładzie w życie lokalnej społeczności w kontekście historii naszej „małej ojczyzny” i Polski.