Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2020 2021

W dniu 25 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się uroczystość powiatowego zakończenia roku szkolnego 2020/2021, którą zaszczycili swoją obecnością: Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Pani Joanna Szatan – Kenderow i Członek Zarządu Powiatu Pan Krzysztof Dąbrowski.

„Miniony rok szkolny pokazał, jak jesteśmy doskonali. Wykazaliśmy umiejętność dostosowania się do najbardziej zaskakujących sytuacji. Każde pokolenie ma swoją wojnę. My walczyliśmy z ogólnoświatową pandemią. Zmagaliśmy się z chorobami i słabościami. Jednak pamiętajmy, iż zwycięzca nigdy się nie poddaje a poddający się nigdy nie zwycięża, bo na tym polega życie. Pandemia pokazała, jak ważny jest dla każdego drugi człowiek. W naszych sukcesach i porażkach chcemy czuć czyjąś obecność. Prawdziwa radość jest przeżywana tylko w obecności drugiego człowieka i ból pozwala nam znieść drugi człowiek. Ludzie ludziom są najpotrzebniejsi. Łączą nas wzajemne więzi i zależności. Jesteśmy zdani na siebie nawzajem. Uczniowie potrzebują nabywania wiedzy a nauczyciele pragną jej im udzielać. Drodzy Uczniowie, w ostatnich tygodniach, po długim okresie zdalnej nauki, widzę Waszą radość z powrotu do Szkoły i z wzajemnych spotkań. To daje optymizm w patrzeniu w przyszłość” powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka zwracając się do zaproszonych Gości oraz składając zgromadzonym gratulacje z powodu odniesionych sukcesów i życząc wszystkim wspaniałych wakacji.

„Z nieskrywaną przyjemnością przybyłem do Was. <Mechanik> jest świetną Szkołą, zarządzaną przez niestrudzoną Panią Dyrektor Aldonę Nowicką, która walczy o Szkołę, żyje <Mechanikiem> bo Was kocha, co przekłada się na skuteczność działań Szkoły. ZS Nr 1 w Olkuszu jest szczególnym miejscem na mapie Powiatu Olkuskiego, bo krzewi tradycję, kulturę, historię i patriotyzm, co jest nie do podrobienia. Także infrastruktura Szkoły się rozwija. <Mechanik> jest przykładem solidarności w trudnych czasach pandemii, bo to właśnie Wy wykonaliście przyłbice dla służb medycznych i porządkowych. Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 życzę Wam, abyście się <wylogowali> z trybu zdalnego i <zalogowali> do trybu stacjonarnego” - podkreślił w swoim wystąpieniu Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk.

Podczas spotkania zaprezentowano statystykę klas (klasy najlepsze pod względem nauki i frekwencji).

Ze Szkołą pożegnała się dotychczasowa Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Iwona Galicka, która, jak podkreśliła Pani Dyrektor -„wniosła do Szkoły wiele radości, optymizmu, angażowała się w życie Szkoły i jej przedsięwzięcia przez 9 lat”.
Nowym Przewodniczącym Rady Rodziców został Pan Paweł Petlic.

W tym uroczystym dniu klasa trzecia Branżowej Szkoły I Stopnia zakończyła cykl kształcenia.

Najlepsi uczniowie oraz słuchacze Szkoły Policealnej zostali nagrodzeni.

Warto zaznaczyć, iż w bieżącym roku szkolnym, w popularnym „Mechaniku” padł rekord pod względem ilości uczniów (około 130 osób) nagrodzonych różnego typu nagrodami (lot balonem, nagrody rzeczowe, wycieczka).

Do Nagrody Starosty Olkuskiego w kategorii za wybitne osiągnięcia w nauce została nominowana Magdalena Kozioł z kl 2 a, natomiast do Stypendium Rady Ministrów zostali wytypowani: Maksymilian Rychliński z kl 3 f i Adrian Grabowski z kl 2 Fp.
Szczególne podziękowania za swoją niestrudzoną pracę otrzymał Samorząd Szkolny w składzie: Jakub Cebo, Amelia Sułkowska, Julia Zub, Kaja Kiwior.

Oto niektóre z osiągnięć uczniów Szkoły klas 1-3 w roku szkolnym 2020/2021:

Ogólnopolski, trójetapowy konkurs „KwalifiAKCJA – kwalifikacje rynkowe inwestycją w przyszłość!” - II miejsce Bartosz Jurga kl. 2 e, wyróżnienie Kamil Frydrych kl. 2 e;

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – finalista Jakub Łudzik kl. 3 f;

Ogólnopolski Konkurs dla szkół średnich pt. „Zaprojektuj ogród ziołowy”, zorganizowany przez Instytut Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej - I miejsce Magdalena Miłek kl. 3 a;

Małopolskie Mistrzostwa Młodzieży w Marszach na Orientację - I miejsce Marek Ciesielski i Mateusz Fac, II miejsce Dariusz Osuch i Sebastian Kulawik, III miejsce Szymon Stypa i Dominik Czart, wszyscy z klasy 2e.

Część artystyczną uroczystości przygotowała Pani Dorota Dziurowicz, przy współudziale Pań: Bogusławy Sypień i Sylwii Zawady; Samorządu Szkolnego pod kierunkiem Przewodniczącego Jakuba Cebo; uczniów Szkoły oraz szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego pod kierunkiem Pana Sławomira Haberki. Dekoracje sporządziły Panie: Ewa Głąb, Małgorzata Szostak, Lucyna Tomsia.