Euroweek

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu uczestniczy w międzynarodowych projektach, godnie reprezentuje i promuję Szkołę i Polskę.
W ciągu 5 dni, od 22.03 do 26.03.2021 r., trzy grupy uczniów z „Mechanika” – w sumie 31 uczniów z klas: ID, IF, IIb, IIE, IIID, IIIa, IVb, IVd i IIIf, uczestniczyło w programie edukacyjnym Euroweek online, prowadzonym przez Fundację Euroweek.
Fundacja Euroweek ma na celu zwiększenie wiedzy uczestnika na różne tematy, które koncentrują się na: usprawnieniu komunikowania się w języku angielskim, wiedzy o świecie i niezbędnych umiejętnościach, które można wykorzystać w przyszłych przedsięwzięciach z użyciem platformy do zajęć online.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w sesjach online z native speakerami z Francji i Indonezji.
Bloki tematyczne poświęcone były CROSS- CULTURAL UNDERSTANDING czyli próbie zrozumienia, na czym polegają różnice kulturowe. Na każdy z bloków tematycznych przeznaczono około 2 godzin dziennie wideokonferencji z liderami - wolontariuszami z różnych państw, którzy przedstawili uczniom ciekawostki charakteryzujące ich kraje, tj. Indonezję, Tajwan, Ghanę i Wietnam.
Uczniowie także przygotowali prezentacje na temat ciekawych miejsc w Polsce.
Uczestnicy otrzymali materiały do zapoznania się z tematem każdego bloku.
Pod koniec każdego modułu uczestnicy mieli wykonać zadanie, a na zakończenie wszystkich zajęć otrzymali certyfikat potwierdzający ich odbycie.