kobieta

Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, z okazji Dnia Kobiet co roku organizuje Konkurs dla Kobiet „Mechanika”, w kategoriach Kobieta Lider, Kobieta Ideał, Kobieta Sukcesu, Kobieta Anioł, Kobieta Śmieszek, Kobieta Przyjaciel, Kobieta Miss, Kobieta Muza, Kobieta Renesansu i Kobieta Mistrzyni Fachu.
Bezapelacyjną faworytką w kategorii Kobieta Lider była od samego początku Pani Dyrektor Aldona Nowicka. Pani Dyrektor otrzymała także wyróżnienie w dwóch innych kategoriach: Kobieta Sukcesu oraz Kobieta Ideał. W tych samych kategoriach zwyciężyły uczennice: Natalia Czarnul z klasy 3d – Kobieta Lider, Aleksandra Chyc z klasy 4a – Kobieta Ideał oraz Amelia Sułkowska z klasy 2 Dp – Kobieta Sukcesu. Cechy, które opisywały te kategorie, to między innymi: nowe wyzwania, ciągłe działanie i wysoko postawione poprzeczki oraz doskonałość pod każdym względem.

Zdjecia w GALERII.

W wyniku emocjonującej rywalizacji zwyciężczynią w kategorii Kobieta Śmieszek została Pani Sylwia Zawada, która została doceniona także w kategorii Kobieta Anioł, między innymi za jej gotowość do niesienia pomocy. Atrybuty Kobiety Śmieszka, takie jak: nieschodzący uśmiech z twarzy oraz „zaraźliwy” śmiech i pogodne usposobienie, zostały docenione u uczennicy klasy 3d – Julii Zub, która zwyciężyła także w kategorii Mistrzyni Fachu. Natomiast uczennica Wiktoria Król z klasy 2d to zdaniem głosujących Kobieta Anioł. Wśród pań nauczycielek Kobietą Mistrzynią Fachu, która swój zawód ma w małym palcu oraz zna odpowiedzi na wszelkie pytania została Pani Irena Kozub.
Kobieta Przyjaciel zawsze wie, kiedy ktoś́ jej potrzebuje. Wsparcie, szczerość́ i entuzjazm do życia to jej priorytety. W tej nominacji laur pierwszeństwa zdobyła Pani Marta Janczak, natomiast uczennicą docenioną za te cechy została Kaja Kiwior z klasy 2d.
Atrybutami Kobiety Miss są modne i szykowne stylizacje, obok których nie da się̨ przejść́ obojętnie. W tej dyscyplinie najwięcej głosów zdobyła Pani Wioleta Kulawik. Natomiast Kobietą Miss wśród uczennic została Amelia Sułkowska z klasy 2 Dp.
W kategorii Kobieta Muza, która opisuje kobietę pełną inspiracji i niezwykle twórczą̨, a przy tym wieczną marzycielkę, zwyciężczynią została Pani Małgorzata Szostak. W tej samej kategorii laur pierwszeństwa wśród uczennic zdobyła Angelika Wiśniewska z klasy 2BSp.
O Kobiecie Renesansu można powiedzieć, że jest osobą wszechstronną, o wielu talentach i inteligentną. Nagroda w tej kategorii została przyznana Pani Magdalenie Kosno oraz uczennicy klasy 3a Patrycji Brodzińskiej.
Najserdeczniejsze gratulacje!