szkola policealna

Pomimo pandemii, na hybrydowych zajęciach w Szkole Policealnej w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, wykładowcy i słuchacze „w najlepsze” realizują program nauczania.
Atuty Szkoły Policealnej w ZS Nr 1 w Olkuszu to: bezpłatna nauka, doświadczona kadra pedagogiczna, 100% zdawalność na egzaminach państwowych potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, komfortowe warunki nauki w nowoczesnym CKU.

Migawki z zajęć w Szkole Policealnej w GALERII.

Czego na obecnym etapie kształcenia uczą się słuchacze Szkoły Policealnej w „Mechaniku”?
Otóż słuchacze kierunku Technik usług kosmetycznych, m. in. kształcą się w zakresie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych na dłonie z wykorzystaniem fizykoterapii; poznają różne metody stylizacji paznokci: hybrydowe, żelowe, akrylowe, technikę akrylożelu, jak również metodę stosowaną w zdobieniach świątecznych; zgłębiają tajniki wszelkich wskazań i przeciwskazań do zabiegów pielęgnacyjnych skóry dłoni i paznokci; szkolą się, jak wykonać manicure regeneracyjny, w tym manicure japoński oraz hennę na brwi; zaznajamiają się z metodami aseptyki i septyki, w celu przeciwdziałania zakażeniom przenoszonym w gabinetach kosmetycznych. Ponad to uczą się wykonywać zabiegi na ciało: zabiegi wyszczuplające, antycellulitowe – z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, jak również zabiegi relaksacyjne typu masaż relaksacyjny czy masaż gorącymi kamieniami.
Z kolei słuchacze nowo otwartego kierunku Technik sterylizacji medycznej, aktualnie dokonują przeglądu instrumentarium oraz uczą się budować bezpieczeństwo dla pacjentów placówek, w których będą w przyszłości pracować. Szkolna pracownia TSM wkrótce będzie współpracować z pracowniami usług kosmetycznych w zakresie epidemicznego bezpieczeństwa sprzętu używanego w pracowniach.
Natomiast słuchacze kształcący się w zawodzie Opiekun medyczny, uczą się jak rozpoznawać problemy i potrzeby osoby chorej i niesamodzielnej oraz czynnego uczestnictwa w ich rozwiązywaniu i zaspokajaniu; wdrażają się również do przeprowadzania edukacji pacjenta z poszczególnymi jednostkami chorobowymi; zdobywają podstawy teoretyczne, aby prawidłowo dokonywać pomiaru podstawowych parametrów życiowych i oznaczania poziomu glikemii; pracują nad prawidłowością wykonywania czynności higienicznych i pielęgnacyjnych dokonywanych przy pacjencie.
Floryści wykonują kompozycje świąteczne z materiałów roślinnych żywych i sztucznych. Są to różnego rodzaju stroiki, choinki i – po raz pierwszy – wykonywane z gałązek świerku i tui – skrzaty.
Nauka w zawodach: Opiekun medyczny, Florysta i Technik sterylizacji medycznej – trwa tylko jeden rok, natomiast nauka w zawodzie Technik usług kosmetycznych jest realizowana w ciągu dwóch lat. Kształcenie odbywa się w trybie zaocznym.