Szlachetna paczka 2023„Pomocy nie odmawiamy. Pomocy udzielamy. W pomocy serce dajemy-pomagamy, bo chcemy.”
O tym bardzo dobrze wiedzą uczniowie, nauczyciele oraz cała społeczność szkolna z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy za wszelkie zaangażowanie, każdy bezcenny gest hojności, dobra, szlachetności, za pomoc tym, którzy naprawdę jej potrzebują. Wszyscy jesteście najlepszymi Mikołajami.

Kilka zdjęć w GALERII.

Tradycyjnie przystąpiliśmy do wyjątkowej akcji: „Szlachetna Paczka”. Koordynowała ją Pani Sylwia Zawada we współpracy z Paniami Bogusławą Sypień, Sylwią Łukaszewicz oraz Weroniką Mstowską. Szczególne podziękowania należą się uczniom z klas 1a, 2d, 2g, 2c, 3a, 3b, 5Ep, 5Dp, 5Fp. Wolontariusze zaangażowali się w akcję całym sercem, przygotowali 23 paczki dla wybranej rodziny , dzięki czemu jej członkowie (mama, tata, pięciu synów) będą mogli poczuć nie tylko świąteczną atmosferę, lecz również odetchnąć z ulgą od codziennych problemów i przez cały rok dzięki otrzymanym darom realizować swoje marzenia. Dzięki tej dobroczynnej inicjatywie wspólnie odczuwamy radość z niesienia pomocy innym. Dla naszych uczniów jest to bezcenna lekcja, polegająca na umiejętności dzielenia się dobrem i kształtująca ich wrażliwość na całe życie. W tym świątecznym czasie pragniemy złożyć wszystkim czytelnikom moc najserdeczniejszych Bożonarodzeniowych życzeń .Pamiętajmy - pomagając innym pomagamy samym sobie. Nie ma lepszego prezentu niż uśmiech i wdzięczność na twarzy drugiego człowieka.