Tydzień logistykiW okresie od 27 do 31 marca 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyła się druga edycja Tygodnia Logistyki. Było to pięć pełnych wrażeń dni.
W organizacji i realizacji działań TYGODNIA ZAWODÓW brali udział wszyscy członkowie Komisji przedmiotów zawodowych branży spedycyjno-logistycznej. Do szczegółowych informacji z każdego dnia oraz szerokiej galerii zdjęć zapraszamy na szkolnego i logistycznego fb.

Zdjęcia w GALERII.

Rozpoczęliśmy webinarowym poniedziałkiem. O godzinie 10 połączyliśmy się z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, aby uczestniczyć w internetowym seminarium pt.” Najnowsze Trendy i wyzwania w logistyce”. Następnie ekspert w intralogistyce firma Promag S.A pokazała nam jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania w logistyce oferowane przez ich firmę. W godzinach popołudniowych odwiedzili nas przedstawiciele firmy Sumiriko Poland Sp. z o.o. z Wolbromia, którzy zapoznali uczniów z historią firmy, zakresem swojej działalności oraz przedstawili kompetencje jakich oczekuje od swoich pracowników. Na ostatnim w tym dniu spotkaniu zorganizowanym przez Krakowski Park Technologiczny przy udziale Astor Sp. z o.o. uczniowie uczestniczyli w webinarze pt. „Technologie Przemysłu 4.0 – nowoczesna Intralogistyka.
Uczelniany wtorek, to przede wszystkim wizyta Naszych uczniów na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Tematem przewodnim spotkań były “Scenariusze przyszłości”. Czy czeka nas powrót do gospodarczych korzeni? Na to pytanie podczas swojego wykładu odpowiedział nam dr inż. Adam Żabka, ekonomista i Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB. Następnie odbyła się debata ekspercka, pt. „Świat ciągłych zmian. I jak się w tym odnaleźć?”, w której udział wzięli prof. dr hab. Eugeniusz Gatnar, prof. dr hab. Krzysztof Jajuga oraz Marek Zuber. Moderatorem dyskusji był dr Rafał Rębilas, ekonomista, Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą Akademii WSB. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach kryminalistycznych oraz w wykładzie z pierwszej pomocy „Bądź gotów by zareagować - poznaj zasady udzielania pierwszej pomocy.” Co poza tym? Wykład on – line Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dla logistyków, którzy w tym dniu zostali w szkole.
Kolejny dzień to Targi Pracy podczas których nasi uczniowie mogli się oswoić z wymaganiami stawianymi przez potencjalnych pracodawców, dowiedzieć się, jak wygląda praca w danym przedsiębiorstwie oraz, co bardzo istotne, jakie warunki zostaną im zaproponowane.
W czwartek odbyły się głównie zajęcia dla uczniów z klas mundurowych. W mechaniku gościliśmy dwie jednostki wojskowe: 34 Dywizjon Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz 11 Małopolską Brygadę Obrony Terytorialnej. Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w musztrze prowadzonej przez wojskowych, zapoznali się z funkcjonowaniem stacji radiolokacyjnej SRL-97, która jest przeznaczona do wykrywania, śledzenia i identyfikacji oraz próbowali swoich sił na cyklopie - urządzeniu do nauki i kontroli celowania. Między zajęciami fizycznymi uczniowie uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez wojskowych, a także on line w 4. Lotniskowych Targach Zawodoznawczych.
W „konkursowy piątek” odbył się konkurs dla szkół podstawowych oraz strzelecki dla klas o profilu logistycznym. W II Edycji Konkursu Logistycznego dla 7 i 8 klas szkół podstawowych powiatu olkuskiego pod patronatem Starosty Olkuskiego, uczniowie w trzy osobowych drużynach zmagali się z wyznaczonymi im zadaniami w trzech etapach konkursu. Na tej podstawie wyłoniono zwycięzców w składzie: Zofia T., Gabriela K., Magdalena K. ze Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu. W konkursie strzeleckim wyłoniono pięciu najlepszych strzelców: Patryk K. klasa 1D, Sebastian F. klasa 3 Dp., Maciej Ż. klasa 4D, Mateusz Ch. klasa 4 Dp, Mateusz Nowak klasa 4 Dp.