rozpoczecie 2021

W dniu 1 września 2020 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, z zachowaniem rygorów sanitarnych, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.
„Serdecznie Was witam w Szkole z tradycjami. Niezmiernie miło zobaczyć Wasz uśmiech, jakiego jeszcze chyba nigdy nie było na inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczynacie nowy etap życia i nauki. Pobyt w Szkole będzie się dzielił na dwie części, tj. na przebywanie z rówieśnikami oraz na czas związany z Waszymi celami i planami, z pracą.

Szkoła pragnie Wam zaproponować pomoc wszelkiego typu. Zwracajcie się do nas z problemami i współpracujcie z nami. W Szkole będą obowiązywać szczególne procedury, ale będziemy się starać, abyście przez ten trudny okres epidemii przeszli jak najbardziej łagodnie.
ZS Nr 1 w Olkuszu to jedyna szkoła w powiecie, gdzie w trakcie nauki można zmienić zawód na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Jest to alternatywa dla Waszego kształcenia. Macie przed sobą wielką przyszłość. Przed Wami wiele atrakcji, m. in. unijny projekt Power - następca Erasmusa +, w ramach którego można wyjechać na praktyki zawodowe do Hiszpanii. Pracujcie i czujcie się jak w domu. Życzę wam, abyście się coraz częściej uśmiechali oraz aby każdy dzień spędzony w Szkole był owocny. (…) – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka zwracając się do uczniów klas pierwszych.
W trakcie uroczystości pierwszoklasistom została przedstawiona kadra zarządzająca Szkoły, wychowawcy oraz ich asystenci.