Dzień otwarty

Nowe kursy

Stanisław Żurek

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu posiada trwałe relacje ze swoimi Absolwentami. Przybywają oni chętnie do Szkoły podczas różnorodnych wydarzeń np. cyklicznych rozgrywek sportowych.
W dniu 17.03.2024 r. z okazji Dnia Otwartego, do „Mechanika” przyszli jego Absolwenci. Mieli oni niecodzienną okazję m. in. zwiedzić nowoczesne obiekty Szkoły, w tym nowo wybudowaną Salę gimnastyczną wraz z łącznikiem, jak również wziąć udział w bezpłatnych zajęciach sportowych.
Z Absolwentem Szkoły Panem Stanisławem Żurkiem (rocznik 1951) został przeprowadzony wywiad.

Rekolekcje 2024W dniach od 13-15 marca uczniowie naszej szkoły wraz z LO nr 4 i ZDZ uczestniczyli w rekolekcjach, które prowadził ks. Łukasz Tkaczyk. Tematy poruszane przez księdza były mocno związane z życiem młodego człowieka. Dotyczyły poszukiwania trwałego i prawdziwego szczęścia, którego źródłem jest relacja z Bogiem oraz powierzenie mu ciężkiego plecaka naszych trudności. Ksiądz ukazywał na podstawie Pisma Świętego właściwy obraz Boga, który kocha człowieka i szuka Go.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

14 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez stowarzyszenie Civitas Christiana. Zakres konkursu dotyczył księgi Dziejów Apostolskich oraz księgi Sędziów wraz z przypisami. Uczestnikami konkursu byli: Maria Karcz kl 1a, Grzegorz Gach kl 1h, Tymoteusz Warzecha kl 3e, Grzegorz Straszak kl 3e, Marcin Kucharczyk kl 4 Ep, Marek Wyłaź kl 4 Bp, Szymon Potera kl 4 Dp. Nad zespołem zdającym czuwała Pani Małgorzata Szostak i Pani Iwona Rams. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zadali sobie trud wnikliwej analizy Pisma Świętego.

logo zs1

Zebranie z Rodzicami odbędzie się w dniu 14.03.2024 r. (czwartek) dla klas I i II o godz: 16:00, a dla klas III, IV i V o godz: 17:00.

Wykaz sal na spotkanie z Rodzicami

Dzień Kobiet 2024Kobieta. Jedno słowo, a tak wiele warte. Jedna osoba, a tak wiele miłości, mądrości, piękna, inspiracji, siły i determinacji w dążeniu do celu. W związku z Dniem Kobiet w naszej szkole 8 marca zorganizowano święto wszystkich pań. Od samego rana ten wyjątkowy dzień celebrowały uczennice, które do dyspozycji miały fotobudkę, wykonały sleeveface w ramach akcji „Ubierz się w książkę”. Uczniowie rozdawali koleżankom cukierki i prezenty. Szkoła tonęła w kwiatach.

Pielgrzymka Maturzystów 202407.03.2024 r. przedstawiciele klas maturalnych pod opieką Pani Małgorzaty Szostak i Pani Sylwii Molik udali się na Pielgrzymkę Maturzystów na Jasna Górę, w której uczestniczyło 500 uczniów z 15 szkół ponadpodstawowych diecezji sosnowieckiej. Był to czas pełen modlitwy i refleksji. Uczniowie uczestniczyli w drodze krzyżowej, sakramencie pokuty, konferencji oraz Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. abp Adriana Galbasa.

Zakończenie praktyk w SewilliGrupa 8 uczniów z zawodu technik mechatronik z celującymi ocenami w dzienniczkach praktyk zakończyła trzytygodniową praktykę w Sewilli w ramach projektu „EUROpraktyki2” realizowanego z programu Erasmus+(05.02.-23.02.2024 r.).
Każdy z uczestników uzyskał: certyfikat ukończenia kursu języka hiszpańskiego na poziomie A1, certyfikat potwierdzający udział w projekcie osób uczących się, certyfikat ukończenia szkolenia językowo – kulturowo – pedagogicznego, dokument Europass Mobilność. Projekt realizowany był z wykorzystaniem systemu ECVET.

ROBOSTEM

W związku z zakończeniem procesu rekrutacji do projektu RoboStem realizowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus + KA210-SCH Akcja 2 Partnerstwa na małą skalę w sektorze Edukacja szkolna wniosek numer: 2023-2-DE03-KA210-SCH-000173511, mamy przyjemność ogłosić jej wyniki.
12 uczniów z klas IIe oraz IIIe w zawodzie technik mechatronik będzie uczestniczyć w warsztatach w Niemczech, Holandii oraz Turcji.
Wyniki rekrutacji są zgodne z Regulaminem rekrutacji.
Wyniki dostępne są na tablicy ogłoszeń w szkole.
O terminie spotkania organizacyjnego zostaną poinformowani zakwalifikowani uczestnicy.

WyklęciSzkolne Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” rozpoczęliśmy od wykładu, w którym pan Mariusz Grewenda przypomniał zgromadzonym najważniejsze informacje na temat rzeczywistości, w jakiej musieli odnaleźć się Polacy po zakończeniu II wojny światowej oraz na temat form i metod wszystkich tych, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec ustanowienia w Polsce zbrodniczego systemu komunistycznego.