Przystanek Sewilla

Z ogromną radością można poinformować, iż rozpoczynają się przygotowania do wyjazdu uczniów ZS Nr 1 w Olkuszu klas trzecich na praktyki do Hiszpanii, w dniach 24.04.2021- 22.05.2021, w ramach III mobilności projektu pt. „W drodze po lepszy zawód – drugi Przystanek Sewilla” (okres umowy od 01.08.2019 r. do 31.07.2021 r.).
Projekt jest realizowany w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), zawartym w projekcie „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Szkoła zapoznaje się na bieżąco z sytuacją związaną z pandemią, wyjazd poprzedzą badania i testy uczestników, wszystkie środki bezpieczeństwa zostaną jak zwykle zapewnione.
Pomimo, iż uczniowie pracują na zajęciach praktycznych stacjonarnie, to Szkoła pragnie wykorzystać możliwości, jakie oferuje wyjazd do przepięknej Sewilli.
Korzyści dla uczniów związane z uczestnictwie w projekcie, to m. in.: zwiększenie wiedzy, umiejętności oraz doświadczenia zawodowego, zgodnych z kierunkiem kształcenia uczestników projektu, odbycie staży zawodowych w hiszpańskich firmach, zwiększenie znajomości języków obcych, zwiedzenie nowych miejsc, podniesienie kompetencji interpersonalnych uczniów, ich rozwój osobisty oraz odbycie stosownych kursów.
Trwają już prace przygotowawcze. Wkrótce odbędzie się spotkanie organizacyjne.
Od 28.01.2021 r. rusza rekrutacja uzupełniająca ponieważ jest jedno wolne miejsce dla technika logistyka – chętni są zaproszeni do rekrutacji.
Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone już w poniedziałek, tj. 01.02.2021 r.

logo FUE