Spotkanie autorskieUczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu posiadają wiele talentów i pasji, które Szkoła kształtuje, szlifuje, odkrywa i rozwija. Popularny „Staszic” oprócz zajęć lekcyjnych, stwarza wiele okazji, aby zdolności uczniów zostały zaprezentowane.
W dniu 21.10.2022 r. na Sali audytoryjnej CKU ZS Nr 1 w Olkuszu, odbyło się Spotkanie autorskie z uczennicą Szkoły - pisarką Anną Faustyną Kiełtyką z klasy 4 b, zorganizowane w ramach realizacji przez Technikum ZS Nr 1 w Olkuszu - Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” na zakup nowości wydawniczych.

loga pasek program rozwoju czytelnictwa

Annę Faustynę Kiełtykę serdecznie przywitała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka, która wraz z klasą 4 Fp przybyła na spotkanie.
W wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie klas: 1 b wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Kopeć – Bogucką oraz 4 b wraz z Panią Małgorzatą Szostak. Organizatorem spotkania była Pani Iwona Rams.
Anna Faustyna Kiełtyka czytała m. in. fragmenty swojej debiutanckiej książki „Zostań”.
Następnie uczestnicy zadawali pytania i uzyskiwali odpowiedzi.
Anna F. Kiełtyka czerpie inspirację do pisania książek z otaczającego świata, codziennych sytuacji i czytania innych książek. Na razie traktuje swoje pisarstwo jako hobby ale czy zwiąże swoją przyszłość z pisaniem książek – „tego nie da się przewidzieć”. Woli, aby w jej książkach nie było ilustracji, ponieważ nie chce, aby narzucały one określoną interpretację utworu. Podczas pisania Autorce towarzyszą spokojne emocje. Pisze po tzw. ciężkim dniu, dla relaksu, ale także w trakcie przerw międzylekcyjnych. Napisanie debiutanckiej książki zajęło Jej około cztery miesiące. Nie utożsamia się z bohaterami swoich utworów, chociaż „inni mają w tej sprawie trochę odmienne zdanie”. Obecnie jest w trakcie pisania swojej kolejnej książki.
Uczestnicy podziękowali Annie F. Kiełtyce za spotkanie gromkimi brawami.