owiur logo

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu posiada kolejny powód do dumy w bieżącym roku szkolnym.
Otóż niezmiernie miło jest poinformować, że uczennica klasy 4a (Technik architektury krajobrazu) popularnego „Mechanika”, Małgorzata Kowal, awansowała pod kierunkiem mgr inż. Tomasza Morawca, do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w bloku Architektura krajobrazu.
Najserdeczniejsze gratulacje!

Celem OWiUR jest m. in. „rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem, popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej, umożliwienie młodzieży uzyskania „indeksu” szkoły wyższej na deficytowych kierunkach studiów bez postępowania kwalifikacyjnego dla laureatów lub finalistów (zgodnie z uchwałami senatów)”.
OWiUR, której głównym organizatorem jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a patronami są: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych, organizowanych w Polsce.
Laureaci i finaliści OWiUR, są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego.
Etap 1 (eliminacje szkolne) odbył się 23-24.10.2020 r.
Etap 2, do którego zakwalifikowała się Małgosia, odbył się w dniach 16-17.04.2021 r., natomiast etap 3 (eliminacje centralne) będzie miał miejsce w dniach 11-12.06.2021 r.