Rozpoczęcie rok szkolny 2022 2023

Nowy rok szkolny 2022/2023 wzbogacił społeczność Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu o dziesięć nowych klas pierwszych – siedem klas Technikum i trzy klasy Szkoły Branżowej I stopnia. 1 września powitaliśmy ich uroczyście w naszych murach, a dokładnie pod gołym niebem – przy blasku słońca, na szkolnym boisku.
Mamy nadzieję, że choć przyszli nieco stremowani, to ciepłe przywitanie Pani Dyrektor Aldony Nowickiej oraz część artystyczna sprawiły, że zaczęli postrzegać szkołę także jako szansę na przeżycie niezapomnianych chwil i przygód.

Zapraszamy do GALERII i na szkolnego facebooka.

Uczniowie z klasy (obecnie) 3 Ep postarali się, by ich młodsi koledzy nie czuli się stremowani. Zespół Mechan Band także dopomógł w rozładowaniu atmosfery.
Pani Dyrektor, zwracając się do nowych uczniów, podkreśliła, że znajdują się w wyjątkowej szkole średniej, która jako jedyna w powiecie posiada srebrną tarczę w rankingu Techników. Wyjątkowa jest jednak nie tylko oferta edukacyjna i poziom kształcenia, ale także oferta pozaszkolna. Na młodzież czekają: wycieczki integracyjne, możliwość bezpłatnych wyjazdów zagranicę, imprezy okolicznościowe, np. Dzień Erasmusa, Staszki… Wrzesień – i nie tylko – zapowiada się wyjątkowy, tak jak akademia na rozpoczęcie roku.