Sukcesy fotografówW Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu jest prowadzony kierunek: Fotografia i multimedia, polecany osobom o tychże zainteresowaniach. Uczniowie popularnego „Staszica” odnoszą w tej dziedzinie sukcesy.
W dniu 10.03.2023 r. podczas otwarcia wystawy olkuskich fotografów „Fotograficy Olkuscy” w Centrum Kultury w Olkuszu, aż 4 prezentowane prace z 30 fotografii należą do uczennic z naszej Szkoły: Agnieszki Majdy z 2 A, Oliwi Piłki z 2 A, Roksany Żaby z 2 A oraz Zuzanny Kątniak z 1 f, które kształcą się w ZS Nr 1 w Olkuszu na kierunku Fotografia i multimedia.

Na wystawę wpłynęło 48 prac, z których wybrano 30 zdjęć. Nasi fotografowie złożyli 4 prace i one wszystkie zostały zakwalifikowane do wystawy.
Natomiast w dniu 15 marca 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu podczas gali wręczenia nagród dla laureatów Powiatowego Konkursu Fotograficznego "HORYZONTY NATURY. ZIMA", uczennice Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu zajęły „wysokie” miejsca: I miejsce - Kinga Pielka z kl. 1 f; II miejsce Oliwia Piłka z kl. 2 A, oraz wyróżnienia: Dominika Rzepka z kl. 2 A i Kinga Łaskawiec także z kl. 2 A. Opiekunem uczennic z ZS Nr 1 w Olkuszu był Pan Tomasz Witecki.
Kryteria oceniane w Konkursie to m. in. jakość techniczna, walory artystyczne, oryginalne podejście do tematu, wrażliwość artystyczna.
Na konkurs było przesłanych przez lokalnych artystów fotografów 46 zdjęć. Poziom był bardzo wysoki, stąd sukces naszej Szkoły wspaniale „smakuje”.
Prace fotograficzne naszych uczennic zostały zaprezentowane podczas gali na uroczyście otwartej wystawie fotografii, która potrwa do 5 kwietnia 2023 r.
Organizatorzy Konkursu powiedzieli, że "HORYZONTY NATURY. ZIMA" to pierwsza edycja Konkursu. Następne będą „WIOSNA”, „LATO”, „JESIEŃ”.
Warto zaznaczyć, że zdjęcia są wykonywane także poza godzinami „szkolnymi”, w plenerze.
Nauczanie na kierunku Fotografia i multimedia w Szkole jest kreatywne i realizowane także na zasadzie użytecznej zabawy.

Życzymy kolejnych sukcesów fotograficznych.