Turniej MikołajkowyZespół Szkół Nr 1 w Olkuszu od lat organizuje z okazji „Mikołajek” Turniej Mikołajkowy. W dniu 6 grudnia 2021 r. odbył się na dużej sali gimnastycznej popularnego „Staszica” Mikołajkowy I Turniej w Zbijaka, zorganizowany przez Komisję Wychowania Fizycznego pod kierunkiem Pani Karoliny Tarkowskiej.

„W rozpoczynającym się za chwilę Turnieju Mikołajkowym niech wygra najlepsza drużyna. Życzę wszystkim udanej zabawy” – powiedziała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu Pani Aldona Nowicka rozpoczynając rozgrywki.
Na uroczyste rozpoczęcie Turnieju przybył na saniach Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą: Śnieżynkami i Reniferami, który przywiózł słodkie upominki dla społeczności szkolnej i życzył zawodnikom powodzenia.
Uczniowie klas I –III zmierzyli się w sportowej rywalizacji. W Turnieju udział wzięło 20 zespołów. Zasadą gry było „zbicie” wszystkich graczy należących do przeciwnika, tj. rzucenie w nich piłką. Liczyła się dobra zabawa w duchu fair play.
Każda drużyna składała się z 8 osób. Grały ze sobą po dwie drużyny po 15 minut aż do ostatniego zawodnika. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy dali z siebie wszystko. Sportowych emocji nie brakowało.

Po zaciętej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy, których udekorowała Pani Dyrektor Aldona Nowicka przepięknymi medalami: złotymi, srebrnymi i brązowymi, jak również słodkościami.

Oto wyniki:
I miejsce – klasa 3 D;
II miejsce – klasa 3 Fp;
III miejsce – klasa 1 C.

Nie zabrakło także pamiątkowej sesji fotograficznej. Dekoracji towarzyszyły gromkie brawa.

Bardzo dziękujemy Firmie Waldemar Tarkowski WALMAR BHP i PPOŻ za sponsoring.