Tydzień zawodowców

Uczniowie klas samochodowych nie są tam z przypadku. Auta to po prostu ich pasja. Tydzień zawodowców pokazał im ich zainteresowania w jeszcze innym świetle. Przedsięwzięć było tyle, że tydzień nieco się rozciągnął, a w najbliższym czasie uczniowie spodziewają się jeszcze odwiedzin przedstawiciela „Tesli”.

A może po technikum pomyśleć o uczelni wyższej? Czym zajmują się studenci kierunku pojazdy samochodowe na Wydziale Mechanicznym? Znalezieniu odpowiedzi między innymi na te pytania służyło spotkanie z wykładowcami z Polityki Krakowskiej. 15-ego lutego uczniowie uczestniczyli w wykładzie on-line, który poprowadził dr inż., prof. PK Robert Janczur - kierownik Katedry Pojazdów Samochodowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.
Kolejne wydarzenie, dwa dni później, odbyło się w Krakowie. A były to warsztaty szkoleniowe na Wydziale Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego. Następne dwa tygodnie (24 luty i 3 marca) przyniosły dalszy ciąg szkoleń. Tym razem prowadzone były przez ekspertów Schaeffler REPXPERT i dotyczyły tak ważnej części samochodu, jak… sprzęgło. Warto dodać, że naszą szkołę łączy z firmą Schaeffler dłuższa współpraca, a niniejsze warsztaty organizowane są cyklicznie.