Naukowe czwartkiUczniowie klasy 2b oraz klasy 4e technikum brali udział w wykładzie popularnonaukowym „Wyzwania współczesnej kosmologii” wygłoszonym przez dr Szymona Sikorę na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Był to pierwszy wykład w tym roku szkolnym rozpoczynający cykl wykładów popularnonaukowych w ramach "Naukowych Czwartków” na UJ.

Młodzież szkolna zadawała wykładowcy serię trudnych pytań z zakresu astronomii. Dzięki ich dociekliwości jeden z naszych uczniów otrzymał nagrodę książkową.
Po tak emocjonującej wizycie na UJ uczestnicy wycieczki skierowali się do Kina Cinema City Zakopianka w Krakowie w celu obejrzenia wspaniałej animacji malarskiej w postaci filmu „ Chłopi” reżyserii DK Welchman, Hugh Welchman.