wolontariat 2020

19.08.2020 r. w ramach projektu „Lider młodzieżowy na rzecz lokalnego środowiska. Program kształtowania kompetencji społecznych uczniów olkuskich szkół średnich” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką pani Sylwii Zawady wzięli udział w akcji „Pomocna dłoń”.

Zobacz FILM.

Posadzili kwiaty ozdobne wokół terenu Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Smykałka” im. Aliny Ratusińskiej oraz zamontowali elementy wyposażenia paneli sensorycznych do użytku dzieci niepełnosprawnych. Nie zabrakło oczywiście czasu na dobrą zabawę z dzieciakami oraz udział w akcji Gaszyn Challange. Inicjatywa miała na celu wsparcie procesu terapii dzieci z zaburzeniami psychofizycznymi oraz uwrażliwienie na potrzeby innych.