Tydzień zawodów branży spedycyjno logistycznej

W dniach 04.04.2022 r. – 08.04.2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu kontynuowaliśmy szkolną inicjatywę pod nazwą „TYDZIEŃ ZAWODÓW”. Tym razem przedsięwzięcie skierowane było do uczniów klas: Technik logistyk oraz Magazynier-logistyk, choć nie tylko! Dzięki tej inicjatywie było to pięć dni pełnych wrażeń, a wydarzenia, które miały miejsce w tym okresie w ZS1 w Olkuszu, na pewno na długo pozostaną w pamięci ich uczestników.

W poniedziałek 04.04.2022 r. odbyło się spotkanie online zorganizowane przez firmę PROMAG, które poprowadził dyrektor działu marketingu - pani Elżbieta Szulc. Uczestnicy spotkanie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami logistycznymi oferowanymi przez firmę PROMAG. Następnie uczestnicy spotkali się z kierownikiem logistyki Panem Piotrem Apczyńskim reprezentującym RB Logistic Sp. z o.o., który, podczas ponad dwu godzinnego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną, przedstawił niemal cały budowany na przestrzeni lat potencjał RB Logistic oparty na magazynowaniu, transporcie, spedycji i logistyce. Natomiast uczniowie klasy III Dp odwiedzili w tym dniu firmę "Malbox Sp. z o.o." i zapoznali się z historią firmy oraz jej obecną działalnością.
We wtorek 05.04.2022 r. wykładowcy WSB z Dąbrowy Górniczej przeprowadzili
w ZS1 Olkusz warsztaty pod nazwą „LOGISTYKA jest Kobietą”, w ramach których
dr inż. Paweł Sobczak zaznajomił uczniów z zagadnieniem: „Logistyka jest kobietą - RFID oraz systemy komisjonowania: bez kobiecej ręki ani rusz”. W tym dniu zorganizowany został również profesjonalny warsztat makijażu poprowadzony przez panią Sylwię Shiffman!
Natomiast w środę 06.04.2022r. uczniowie mogli spotkać się ze swoimi potencjalnymi pracodawcami, ponieważ w dniu tym zostały zorganizowane „Targi pracy” dla Logistyków
i Magazynierów. Nasi uczniowie mogli się oswoić z wymaganiami stawianymi przez pracodawców, dowiedzieć się, jak wygląda praca w danym przedsiębiorstwie, a także na jakie zarobki oraz warunki zatrudnienia mogą liczyć. Dziękujemy przedstawicielom firm za przybycie i udział w targach!
Czwartek 07.04.2022 r. był dniem Logistyka w Służbach mundurowych! Uczniowie klas mundurowych spotkali się z Inspektorami Transportu Drogowego - Panem Szymonem Kępką oraz Panem Grzegorzem Lipą, którzy przybliżyli uczniom jak wygląda rekrutacja, a potem ścieżka kariery w Inspektoracie Transportu Drogowego. W dniu tym przebywali w ZS1 żołnierze 34 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, dzięki którym uczniowie klas mundurowych poznali dokładniej specyfikę służby w Siłach Zbrojnych, mieli okazję przećwiczyć musztrę zespołową oraz zapoznać się ze sprzętem bojowym. Z kolei Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu przeprowadziła dla naszych uczniów zajęcia z kryminalistyki. W dniu tym mieliśmy również zaszczyt gościć na dniach logistyki Panią Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu - Joannę Szatan-Kenderow.
W piątek 08.04.2022 r. przeprowadzono w ZS1 w Olkuszu I Edycję Konkursu Logistycznego dla 7 i 8 klas szkół podstawowych powiatu olkuskiego pod patronatem Starosty Olkuskiego - Pana Bogumiła Sobczyka. Celem konkursu było m.in. pobudzenie i rozwinięcie wśród młodzieży zainteresowań tematyką z zakresu logistyki, zachęcenie do planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej, kształcenie pamięci, uwagi i logicznego myślenia oraz doskonalenie umiejętności stosowania zasad zdrowej rywalizacji. Uczniowie w drużynach 3 osobowych zmagali się z wyznaczonymi im zadaniami w trzech etapach konkursu. Na tej podstawie wyłoniono zwycięską drużynę w składzie: Dawid Kruczek, Mateusz Kula, Oliwier Rozmus – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu!!! W dniu tym gościliśmy w naszej szkole Wicestarostę Olkuskiego – Panią Paulinę Polak, która wraz z Panią Dyrektor Aldoną Nowicką wręczyły zwycięzcom nagrody!
W organizacji i realizacji działań TYGODNIA ZAWODÓW brali udział wszyscy członkowie Komisji przedmiotów zawodowych branży spedycyjno-logistycznej. Do szczegółowych informacji z każdego dnia oraz szerokiej galerii zdjęć zapraszamy na szkolnego fb.