Afryka

Niezmiernie miło poinformować, że do etapu okręgowego XIX edycji Olimpiady Znajomości Afryki, zakwalifikował się uczeń klasy 3a Patryk Śmigielski.
Organizatorem Olimpiady był Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przy współpracy Instytutu Papieża Jana Pawła II oraz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. W dniu 2 lipca 2004 r. Olimpiada uzyskała aprobatę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu i jest włączona do programu Olimpiad uznanych przez Ministerstwo.
Opiekę nad uczniem w etapie okręgowym sprawowała mgr Lucyna Tomsia.

Olimpijska przygoda z Afryką popularnego „Mechanika” rozpoczęła się w dniu 07.12.2020 r., kiedy to uczniowie Zespołu Szkól Nr 1 w Olkuszu, wzięli udział w XIX edycji Olimpiady Znajomości Afryki. W etapie szkolnym uczestniczyło 3 uczniów z klasy 3a: Weronika Grzebyk, Kamila Barczyk i Patryk Śmigielski. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań przygotowanych przez Komitet Główny, obejmujący zakres materiału zawartego w bibliografii.
Organizacją olimpiady na etapie szkolnym zajmowała się mgr Lucyna Tomsia.
Etap okręgowy odbył się 1 marca 2021 roku (poniedziałek) w V Liceum Ogólnokształcącym im. Augusta Witkowskiego w Krakowie i polegał na rozwiązaniu testu pisemnego (jednokrotnego wyboru) składającego się z 70 pytań. Za odpowiedź na każde z pytań testowych uzyskać można było od 0 do 1 punktów. Maksymalna ilość punktów, możliwych do zdobycia w zawodach okręgowych wynosiła 70.