FORGET ME NOTW dniu 22 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego 'FORGET-ME-NOT' pod patronatem czasopisma "Języki Obce w Szkole".
Konkurs oparty był nie tylko na ogólnej wiedzy językowej, ale również na zestawie materiałów pozwalających uczestnikom zgłoszonym do konkursu rozwijanie zakresu wiedzy z języka angielskiego opartej na treści opowiadań, znanych angielskich sentencjach, słownictwie i wyrażeniach zawartych w materiałach przygotowujących, piosenkach na YouTube.

Podczas pracy z arkuszem testu, uczniowie mieli możliwość pracy z materiałami przygotowawczymi, dzięki licznym źródłom językowym mieli również sposobność rozwijania słownictwa, utrwalania struktur gramatycznych i funkcji językowych przydatnych do egzaminu maturalnego.
Uczniowie w arkuszu konkursowym mogli znaleźć najróżniejsze rodzaje zadań zamkniętych: typu prawda- fałsz, wielokrotnego wyboru i zadań na dobieranie, jak również szeroki wachlarz zadań otwartych: z luką oraz zadań krótkiej odpowiedzi.
Spośród uczniów biorących udział w konkursie, aż trzem osobom przyznane zostały wyróżnienia.
Za realizację i koordynację konkursu w szkole odpowiedzialna była mgr Agnieszka Kopeć-Bogucka.