Odsłony: 80

- Szkolne Centrum Kultury i Tradycji prowadzone przez bibliotekę Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, SERDECZNIE ZAPRASZA do lektury dotyczącej wiadomości z zakresu historii, tradycji, kultury i sztuki Ziemi Olkuskiej, jak również Małopolski i Polski.

Szkolne Centrum Kultury i Tradycji

Z tematów przedstawianych w artykułach na e-szkolnym CKiT, można wymienić m. in.: udział mieszkańców regionu olkuskiego w historycznych wydarzeniach, kościoły, kapliczki, wiejskie budownictwo, dworki, zamki, warownie, szlaki turystyczne, pomniki przyrody, obszary chronione, zwyczaje, kulinaria, miejsca pamięci narodowej, opis symboliki herbów miejscowości, muzea, minerały, jaskinie, gmerki, atrakcje turystyczne, etnografia, zwyczaje, folklor muzyczny, szlaki turystyczne, „magiczne” miejsca, historyczne wydarzenia i inne.
Warto podkreślić, że na e-szkolne CKiT jest opisana każda miejscowość Powiatu Olkuskiego, z jej historią, tradycją, zabytkami i kulturą.
Poza tym na stronie można znaleźć informacje dotyczące interesujących postaci, historycznych rocznic, okolicznościowych wydarzeń z historii Polski, jak również kolekcje, ciekawostki oraz recenzje bestsellerów książkowych.
Artykuły zamieszczane są na bieżąco.

- Biblioteka Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu, w ramach umowy o współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Olkuszu, oraz w zakresie szkolnego cyklu Spotkań z Ciekawymi Ludźmi, informuje o spotkaniach autorskich on-line z interesującymi postaciami świata książki i kultury.

- Biblioteka ZS Nr 1 w Olkuszu jest czynna od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 15.00.

- Lista „bestsellerów”  znajdujących się w szkolnej bibliotece jest dostępna na e-ZS Nr 1 w Olkuszu w zakładce Biblioteka.