Olimpiada Języka AngielskiegoW dniu 04.11.2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbył się etap szkolny 47 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, nad którą patronat sprawuje Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.
To coroczne wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół średnich, którzy już na etapie szkolnym muszą wykazać się zaawansowanym zakresem umiejętności językowych, ponieważ test stanowiący arkusz egzaminacyjny składa się z 60 zadań, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo.

Spośród uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu, na przystąpienie do Olimpiady Języka Angielskiego zdecydowało się 18 osób, którzy pod czujnym okiem - mgr Agnieszki Kopeć-Boguckiej - nauczycielki języka angielskiego odpowiedzialnej za przeprowadzenie i organizację tego wydarzenia, podjęli próbę zmierzenia się z zaawansowanymi zadaniami językowymi.
Za wszystkich uczestników tego wydarzenia językowego trzymamy kciuki oraz życzymy im, aby w dalszym ciągu sukcesywnie rozwijali swoje zainteresowania językiem angielskim!